No certificate available.




| Model Name |
|
| Type of Cookware | Cookware Set |
| Colour | Maroon |
| Non-Stick | Yes |
| Induction Bottom | Yes |
| Material | Aluminium |
| Coating | Granite |
| Handle Features | Heatproof Bakelite Handles |
| Lid Included | Yes |
| Sales Package | 1 Kadai Pan with Lid, 1 Tawa Pan, 1 Frypan, Warranty Card and User Manual |
| Kadai Pan | 24 cm |
| Tawa Pan | 24 cm |
| Frypan | 24 cm |
| Glass Lid | 24 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Domestic Warranty | 1 Year |
No questions added