2-Burner Stainless Steel LP Gas Stove | IGS 124
130
5290
| Gas Stove Type | Stainless Steel Gas Stove |
| Series | IGS |
| Model Name | IGS 13B |
| Body Material | Stainless Steel |
| Colour | Silver |
| In the Box | 1 Gas Stove, 3 Burner |
| Number of Burners | 3 Burners |
| Burner Type | Brass Burner |
| Ignition System | Manual |
| Width | 43 cm |
| Length | 75 cm |
| Height | 12 cm |
| Warranty Summary | 2-year for product |
| Covered in Warranty | Manufacturing defects |
| Not Covered in Warranty | Physical damages |
| Domestic Warranty | 2 Year |
No questions added