Impex Nonstick Granite Cookware 7Pcs | NCB 7104
119
2145




| Product Name | Pathiri Tawa |
| Model Name |
|
| Colour | Black |
| Type | Square & Flat |
| Non-Stick | Yes |
| Induction Bottom | No |
| Material | Aluminium |
| Handle Features | Bakelite Double-Sided Handles |
| Sales Package | 1 Square Pathiri Tawa, 1 Warranty Card and User Manual |
| Length | 33 cm |
| Width | 36 cm |
| Base Thickness | 3 cm |
| Weight | 1.4 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Domestic Warranty | 1 Year |
No questions added